TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
TFF'nin yeni Yönetim Kurulu üyeleri  14.02.2008Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin öz geçmişleri; 

TFF Başkanı Hasan Doğan

Genel Kurul'da 37. TFF Başkanı olarak seçilen Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.

Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu bulunan Hasan Doğan, halen Ramsey Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konf. İmalat Paz. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütüyor.

Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı. Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi, Boks Federasyonu yönetim kurulu üyelikleri bulunuyor. Futbol Federasyonu Başkan adayı Doğan, bunun yanında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ile Beşiktaş Kulübü kongre üyesi olarak sporun içinde yer alıyor.


TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan

7 Kasım 1961'de Adana'doğdu. Defalarca  Basketbol Milli Takımı formasını giydi. Faal spor yaşamı bittikten sonra yönetici olarak bu spora hizmet verdi. 3 yıldır Futbol Federasyonu'nun Genel Sekreteri olarak görev yapıyordu. Evli, İngilizce biliyor.


TFF Başkanvekili Mahmut Özgener

23 Mart 1963'te İzmir'de doğdu. Üç dönem Altay Kulübü Başkanlığı, Futbol Federasyonu'nda Profesyonel Kurul Başkanlığı yaptı. İhracatçı. Evli, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.


Mehmet Ali Aydınlar


24 Temmuz 1956'da Arapgir'de doğdu.  İşadamı. Daha önce Fenerbahçe Spor Kulübü'nde yönetici olarak görev yaptı. Evli.Tuncay Karartı

15 Haziran 1972'de Sakarya'da doğdu. Sakaryaspor'da Yönetim Kurulu üyeliği ve Maltepespor'da asbaşkanlık yaptı. Bürokrat. Evli.Serdar Güzelaydın

7 Aralık 1966'da Çatalzeytin'de doğdu. Futbol Federasyonu'nda Başkan Danışmanlığı, Dış İlişkiler Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu üyeliği ve Milli Takımlar Sorumluluğu görevlerinde bulundu. Sanayici.Evli, İngilizce biliyor.


Zafer Yıldırım

5 Ağustos 1952'de Of'ta doğdu. Amatör olarak futbol oynadı. İşadamı. Evli. Almanca ve İngilizce konuşuyor.Arif Koşar

17 Ocak 1960'ta Manisa'da doğdu. 1985'ten bu yana çeşitli kulüplerde yöneticilik ve asbaşkanlık yaptı. Sanayici. Evli.Servet Yardımcı

26 Aralık 1957'de Rize'de doğdu. Armatör ve işadamı. Evli ve İngilizce biliyor.
Mehmet Levent Kızıl

27 Haziran 1966'da Bursa 'da doğdu. Bursaspor Kulübü Başkanlığı, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Ümit Milli Takım Sorumluluğu ve Dış İlişkiler Kurulu üyeliği yaptı. Sanayici. Evli. Almanca ve İngilizce konuşuyor.


M. Oğuz Çarmıklı


7 Nisan 1947'de Ardahan'da doğdu. Türkiye Futbol Federasyonu'nda iki dönem Yönetim Kurulu üyeliği bir dönem de Asbaşkanlık yaptı. Serbest meslekle uğraşıyor. Evli. İngilizce konuşuyor.


Mehmet Baykan


3 Temmuz 1964'te Konya'da doğdu. İşadamı. Türkiye Futbol Federasyonu'nda Yönetim Kurulu üyeliği, ASKF Genel Başkan Yardımcılığı, Konya ASKF Genel Başkanlığı ve Konyaspor Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.


Yunus Egemenoğlu


19 Ocak 1962'de Ankara'da doğdu. Avukat. Bursaspor Kulübü'nde İdari Asbaşkanlık, Genel Sekreterlik, İkinci Başkanlık, Kulüpler Birliği'nde Genel Sekreterlik, Bağımsız Statü Hazırlama Kurulu üyeliği ve 3813 sayılı Yasa Değişiklik Kurulu üyeliği yaptı. Evli. İngilizce konuşuyor.

Süleyman Atal

25 Eylül 1953'te Trabzon'da doğdu. Deri mamulleri alım-atımıyla uğraşıyor. Trabzonspor'da Genel Kaptanlık, Futbol Şubesi Sorumluluğu ve Futbol Federasyonu Temsilciliği yaptı. Evli.


Ufuk Özerten


27 Ekim 1951'de İstanbul'da doğdu. Makine Mühendisi. Ankara Emniyetspor ve Gençlerbirliği kulüplerinde yöneticilik, TFF Yönetim Kurulu üyeliği, MHK Başkanlığı ve Kulüpler Birliği Genel Sekreterliği yaptı.


 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.