TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
TFF ile Damat sponsorluk anlaşması imzaladı 7.11.2017
TFF ile Damat sponsorluk anlaşması imzaladı
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu, Orka Holding'in öncü, yenilikçi ve modern markası Damat ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. Bu önemli iş birliği ile Damat'ı Milli Takımlar Resmi Moda Tedarikçisi yapan imza töreni, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

İmza törenine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Kamışlı, Mustafa Çağlar, Alaattin Aykaç, Fuat Guguloğlu ve Genel Sekreter Kadir Kardaş, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Orka Holding Yönetim Kurulu Eş Başkanı Halidun Orakçıoğlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ve Milli Takım oyuncuları katıldı. 

Yıldırım Demirören: "Yeni yol arkadaşlığı"
 
İmza töreninde konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yeni başlangıçların yeni hedefler anlamına geldiğini vurgulayıp şöyle konuştu: "Türkiye Futbol Federasyonu ve köklü kuruluşlarımızdan Orka Holding'in modern markası Damat arasındaki yeni yol arkadaşlığını başlatacak imza törenine hoş geldiniz… Görev yaptığımız 5.5 yıllık dönemde birbirinden önemli sponsorluk anlaşmaları yaptık. Şimdi yeni bir sponsorumuzla yeni bir döneme başlıyoruz. Artık A Milli Futbol Takımımızı, %100 Türk sermayesi ile modayı bir yaşam stili haline getiren Damat giydirecek.

Yeni başlangıçlar, daima yeni hedefler, yeni ufuklar demektir. Biz de Milli Takım olarak yenileniyoruz. Yeniden yapılanma sürecinde yeni yüzler, yeni gençler izleyeceksiniz. Aramızdan ayrılanlar da oldu… Vedasını erken bulsak da Nuri Şahin'e bu şerefli formaya hizmetleri için tekrar teşekkür ediyoruz.  

Hocamız Lucescu, çok kritik bir süreçte göreve geldi ama eminim ki Sayın Mircea Lucescu ile gençlik aşısı tutacak ve 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacağız. Bu yolda yeni sponsorumuz Damat bize ayrı bir güç verecek. Günümüzde başarının anahtarı sponsor desteğidir. Tabii bu çocuklarımızdan başarı beklerken biz de onlara huzur vermeli, destek olmalıyız.

'Küfrü değil, Fair Play'i savunalım'

Sevgili misafirler; Özellikle futbolun can damarı sponsorların yeşil sahalardan çekilmemesi için ılımlı bir futbol iklimi sunmamız gerekiyor. Bugün başta sponsorlarımız olmak üzere hiç kimse kaos, kavga istemiyor… Ama acımasız rekabet bizlere saygıyı, sevgiyi, centilmenliği unutturabiliyor. Sosyal medya sosyal infaz alanı haline geldi… Başkanlarımızın, yöneticilerimizin ortamı germedikleri gün hemen hemen yok gibi. Oysa bardak taştı, son damla bile kalmadı. Biz Federasyon olarak, küfre ve toplum vicdanını yaralayan durumlara karşı en ağır yaptırımları uyguluyoruz.

Ancak üzülerek görüyorum ki bize geçmişte 'Niye emsal cezalar vermiyorsunuz?' diyenler bu sezon kulüplere, oyunculara 5 maç, 6 maç ceza verdi diye federasyonu eleştiriyorlar. Biz renklerin değil, kulüplerin federasyonuyuz... Eleştiri bizim rehberimiz, adalet ise şaşmaz ölçümüz. Algı operasyonlarına, komplo teorilerine prim vermedik, verdirmeyeceğiz.

Kaos, suni gündem değil, akıl üretelim... Küfrü değil, Fair Play'i savunalım… Gün kavga değil, birlik beraberlik günü. Çünkü başka Türkiye, başka Türk futbolu da yok…

Saygı değer konuklar;

Çok önemli bir süreç bizleri bekliyor. Euro 2024 adaylık çalışmalarımıza hız vereceğiz… Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ve devletimizin garantörlüğünde inanıyoruz ki bu organizasyonu alacağız. 2019 UEFA Süper Kupa Vodafone Park'ta oynanacak. Yeniden düzenleyeceğimiz Olimpiyat Stadımız 2020 Şampiyonlar Ligi finaline aday. İstanbul'u finaller şehri yapacağız. Tüm bunlar gösteriyor ki biz değerini bilmesek de dünya markası olma yolunda koşar adım giden bir Türk futbolu var… Ekonomisiyle, kalitesiyle, yıldızlarıyla Avrupa Süper Ligi'ne girmeyi hak eden bir Türk futbolu…

Sözlerime son verirken; Milli Takım'a bugüne dek katkı sağlayan ve sağlamaya devam eden tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Damat ile yaptığımız anlaşmanın Türk futboluna hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu mutlu anımıza ortak olduğunuz için teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

Süleyman Orakçıoğlu: "Milli bir görev ve gurur"

Damat adına söz alan Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu da imza töreninde şöyle konuştu: "Orka Holding olarak bu yıl sektördeki 30. yılımızı kutlarken, yurt içi ve yurt dışında yaptığımız sponsorluk anlaşmaları ile spora ve sporcuya verdiğimiz değeri, Türkiye Futbol Federasyonu ile yapmış olduğumuz bu çok değerli anlaşma ile bir adım ileriye taşıyarak milli bir görev ve gurur haline getiriyoruz.

Modayı bir yaşam tarzı haline getiren ve ülkemizde erkek hazır giyim sektörüne öncülük eden markalarımız ile dünya çapında markalaşmaya ve bilinirliğimizi farklı pazarlarda artırmaya devam ederken, farklı ülkelerde ve farklı spor dallarında sporculara verdiğimiz desteği, ülkemizin gururu Milli Futbol Takımlarımıza da sağlayacak olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Bugün altına imzamızı atacağımız bu iş birliğinin bizdeki değeri ve bize verdiği heyecan çok ayrı ve çok farklı. Yurt dışında olduğu gibi kendi ülkemizde de sporu desteklemeye ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu anlaşmanın gerçekleşmesinde payı olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'e, İcra Kurulu Üyesi Sayın Cengiz Zülfikaroğlu'na ve tüm yöneticilere de en içten teşekkürlerimi sunarım."

İmza töreninin ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu'na "Damat" yazılı Milli Takım forması hediye etti. Süleyman Orakçıoğlu Başkan Demirören'e, Orka Holding Eş Başkanı Halidun Orakçıoğlu da A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'ya plaket takdim etti.

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.