Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün İstanbul'da yaptığı toplantıda 2007-2008 futbol sezonunda Lig B ve 3. Lig gruplarının oluşumunu karara bağladı.
Yönetim Kurulu Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu'na yeni atamaları yaptı. Kurulun başkanlığına Mevlüt Güzel getirilirken kurul Erdoğan Çamlıyurt, Bülent Uzun, Dursun Cumali Sucu, Erdoğdu Diyadin, Muhittin Boşat, Mekki Keskin, Salih Türktunç, Mahmut Çetiner, Sait Yücel ve Hüdai Doğu'dan oluştu. Kurulun yedek üyeleri ise İbrahim Aksu, Engin Kurt, Musa Eryılmaz, Sabahattin Bitirim, Helin Balakcı, Saadettin Güler, Ayhan Canavar, Erdoğan Kırıcı, Galip Bitigen, Ahmet Taşkın ve Ali Erkan.
2007-2008 futbol sezonunda görev alacak Süper Lig, Süper Lig yardımcı, A Klasman, B Klasman, C Klasman, C Klasman yardımcı, Bayan A ve Bayan B Klasman hakemleri listesi TFF Yönetim Kurulu tarafından onaylandı.
5 Ağustos'ta Fenerbahçe ile Beşiktaş A.Ş. kulüpleri arasında oynanacak TFF Süper Kupa Finali'nin yayıncı kuruluşlardan teklif alma yöntemiyle yapılan ihalesini, en yüksek teklifi veren AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Ve Tic. A.Ş. (Show TV) kazandı.
2007-2008 sezonunda Profesyonelliğe Aday Futbolcu(PAF) Ligi'nde 01.01.1988 ve daha sonra doğmuş futbolcular oynayabilecek, takımlar kadrolarında 01.01.1985 doğumlu bir kontenjan futbolcuyu bulundurabilecek.
PAF Ligi müsabakalarına katılan kulüplerimize belirlenecek esaslar çerçevesinde seyahat ve konaklama giderleri Futbol Federasyonu tarafından ödenecek. Ayrıca sezon içerisinde 6 PAF Ligi müsabakasını Turkcell Süper Lig müsabakasının önünde oynayan kulüplere 75000 YTL ödül verilecek.
2007-2008 sezonunda Deplasmanlı Süper gençler Ligi'nde 01.01.1989 ve daha sonra doğmuş futbolcular oynayabilecek, bu ligde kontenjan futbolcu uygulaması yapılmayacak.
Lig B ve 3. Lig gruplarının oluşumunu karara bağladı. Alınan karara göre 10 takımlı 5 grupta oynanacak Lig B'de gruplar şöyle oluştu:
1.GRUP |
2.GRUP |
3.GRUP |
4.GRUP |
5.GRUP |
DARDANELSPOR AŞ |
ADANA DEMİRSPOR |
PENDİKSPOR |
ARSİNSPOR |
ADANASPOR A.Ş. |
EYÜPSPOR |
MERSİN İ.Y. |
MALTEPESPOR |
ERZİNCANSPOR |
TARSUS İDMANYURDU |
GÜNGÖREN BELEDİYESPOR |
ALANYASPOR |
ALİBEYKÖY |
ERZURUMSPOR |
DYB BŞ BLD.DİSKİSPOR |
GAZİOSMANPAŞA |
FETHİYESPOR |
TEPECİK BELDİYESPOR |
ARAKLISPOR |
GASKİSPOR |
GEBZESPOR |
MARMARİS BLD.GENÇLİK SPOR |
KÜÇÜKKÖYSPOR |
DEĞİRMENDERESPOR |
HATAYSPOR |
İNEGÖLSPOR |
AFYONKARAHİSARSPOR |
ETİMESGUT ŞEKERSPOR AŞ |
PAZARSPOR |
İSKENDERUN DEMİRÇELİKSPOR |
ZEYTİNBURNUSPOR |
UŞAKSPOR |
BUGSAŞSPOR |
AKÇAABAT SEBATSPOR |
KAHRAMANMARAŞSPOR |
F.KARAGÜMRÜK |
İZMİRSPOR |
TÜRK TELEKOMSPOR |
KDÇ KARABÜKSPOR |
ADIYAMANSPOR |
SARIYER |
BUCASPOR |
MKE KIRIKKALESPOR |
ÇANKIRI BLD.SPOR |
ŞANLIURFA BELEDİYESPOR |
BOZÜYÜKSPOR |
TURGUTLUSPOR |
YENİ KIRŞEHİRSPOR |
YİMPAŞ YOZGATSPOR A.Ş |
ŞANLIURFASPOR |
2007-2008 sezonunda 16 takımlı üç ve 17 takımlı bir grupta oynanacak 3. Lig'de ise gruplar şöyle oluştu:
1.GRUP |
2.GRUP |
3.GRUP |
4.GRUP |
AKSARAYSPOR |
ANKARA DEMİRSPOR |
YENİ EREĞLİSPOR |
LÜLEBURGAZSPOR |
MERSİN BŞ.BLD.FUTBOLSPOR |
KASTAMONUSPOR |
AKHİSAR BELEDİYESPOR |
ANADOLU ÜSKÜDAR 1908 |
ANTAKYASPOR |
ARTVİN HOPASPOR |
ALİAĞA BELEDİYESPOR |
MUSTAFAKEMALPAŞASPOR |
BATMAN BELEDİYESPOR |
BAĞLUM BELEDİYESPOR |
ALTINORDU |
BEYKOZ 1908 A.Ş. |
BATMAN PETROLSPOR |
KEÇİÖRENGÜCÜ |
AYDINSPOR |
BEYLERBEYİ A.Ş. |
CEYHANSPOR |
BULANCAKSPOR |
KONYA ŞEKERSPOR |
BİLECİKSPOR |
KARSSPOR |
ÇORUMSPOR |
BALIKESİRSPOR |
YALOVASPOR |
DYB.KAYAPINAR BLD.SPOR |
DÇ DİVRİĞİSPOR |
TAVŞANLI BLD. TKİ LİNYİTSPOR |
BURSA MERİNOSSPOR A.Ş. |
MALATYA BELEDİYESPOR |
BAFRA BELEDİYESPOR |
DENİZLİ BELEDİYESPOR |
GÖLCÜKSPOR |
KİLİS BLD.SPOR |
GAZİ BLD.SPOR |
NAZİLLİ BELEDİYESPOR |
KÖRFEZ BELEDİYESPOR |
BİNGÖL BELEDİYESPOR |
GÜMÜŞHANESPOR |
ISPARTASPOR |
KÜÇÜKÇEKMECESPOR |
NUSAYBİN DEMİRSPOR |
TOKATSPOR |
KÜTAHYASPOR |
ORHANGAZİ GENÇLERBİLİĞİ |
SİİRTSPOR |
ÜNYESPOR |
OYAK RENAULTSPOR |
ORHANGAZİSPOR |
ŞIRNAKSPOR |
OFSPOR |
NİLÜFER BELEDİYESPOR |
DARICA GENÇLERBİRLİĞİ |
BLD.VANSPOR |
SÜRMENESPOR |
MUĞLASPOR |
YILDIRIM BOSNASPOR |
CİZRESPOR |
TARIM KREDİSPOR |
YENİ BURDURSPOR |
ZONGULDAKSPOR |
|
|
TORBALI BELEDİYESPOR |
|