TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
TFF'nin yeni başkanı Mehmet Ali Aydınlar 29.06.2011
TFFnin yeni başkanı Mehmet Ali Aydınlar
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurul ve Seçim Genel Kurulu, 237 delegenin katılımıyla Ankara Sheraton Otel'de yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun olağan genel kurulunda Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanlığı'na seçildi.

Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanlığı'na seçildi. Genel kurula katılan 237 delegeden 204 başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 201'sinin oyunu alan Mehmet Ali Aydınlar, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu.

Bu arada başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı.

Mehmet Ali Aydınlar, genel kurulda başkan seçilmesinin ardından delegelere hitaben yapacağı konuşma öncesinde, tüm yönetim kurulu üyelerini kürsüye davet etti.

Kendisini bu göreve aday gösterenlere teşekkür eden başkan Aydınlar, konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte delegelerin tebriklerini kabul etti.

Mehmet Ali Aydınlar kimdir?

Genel Kurul'da 39. TFF Başkanı olarak seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 1956 yılında Malatya'nın Arapgir ilçesinde doğdu. 1981 yılında mali müşavirliğe başlayan Aydınlar, 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünden Fahri Doktora unvanını aldı. 2010 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülüne layık görüldü.

Evli ve 1 kızı olan Mehmet Ali Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütüyor. Mehmet Ali Aydınlar aynı zamanda Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi.

Mehmet Ali Aydınlar, Hasan Doğan ve Mahmut Özgener'in Futbol Federasyonu başkanlığı yaptığı 14 Şubat 2008-29 Haziran 2011 döneminde TFF Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı. Mehmet Ali Aydınlar ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Aydınlar'ın başkanlığındaki Acıbadem Sağlık Grubu, TFF'nin resmi tedarikçisi olmasının yanı sıra çok sayıda spor kulübüne sağlık alanında verdiği sponsorluk desteğiyle tanınıyor.

Yönetim Kurulu:

Göksel Gümüşdağ
1972 İstanbul doğumlu. İstanbul BŞB Kulübü Başkanı, Kulüpler Birliği Başkan Vekili. Gümüşdağ Elektronik San. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.

Lutfi Arıboğan
1961 Adana doğumlu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu. Eski milli basketbolcu. TFF'nin eski Genel Sekreteri ve bir önceki dönemin TFF Başkan Vekili.

A. Hüsnü Güreli
1952 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.  Beşiktaş Kulübü'nün eski İkinci Başkanı. Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkan Vekili.

Erhan Kamışlı
1964 Adana doğumlu. California State University İşletme Fakültesi mezunu. Esas Holding Yönetim Kurulu üyesi, Medline Sağlık Grubu Başkanı, BSK Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı.

M. Kemal Olgaç
1952 İstanbul doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Koç Allianz Sigorta ve Koç Allianz Hayat şirketlerinde Genel Müdürlük yaptı. Allianz Yönetim Kurulu üyesi.

M. Cüneyt Tanman
1957 Isparta doğumlu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.  Galatasaray ve A Millî Takım'ın eski futbolcusu, kaptanı. Galatasaray Kulübü Sportif Direktörü.

Servet Yardımcı
1957 Rize doğumlu. Metropolitan University London Ekonomi Bölümü'nden mezun. Yardımcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, ve bir önceki dönemin TFF Başkan Vekili.

Yunus Egemenoğlu
1962 Ankara doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Türk Sporu Hukuk Enstitüsü ve bir önceki dönemin TFF Yönetim Kurulu üyesi.

M. Akif Üstündağ
1963 Malatya doğumlu. İktisat Fakültesi mezunu.  Genç ve A Millî Voleybol Takımları'nın eski antrenörü. Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı.

Erdal Atalay
1945 Trabzon doğumlu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu. Fizik tedavi uzmanı. İstanbul Erenköy  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimliği'nden emekli. TFF'nin eski yöneticisi.

Mehmet Baykan
1964 Konya doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı ve bir önceki dönemin TFF Yönetim Kurulu üyesi.

Ergün Tekin
1962 Kırıkkale doğumlu.  İnşaat ve turizm alanında şirketleri var. 1994-1998 yılları arasında MKE Kırıkkale Spor Kulübü Başkanlığı yaptı.

Arif Koşar
1960 Manisa doğumlu. Manisa Ticaret Borsası Başkanı. Manisaspor'un eski yöneticisi.  Bir önceki dönemin Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi.

Hakan KANIK
1972 Ankara doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu. İnşaat ve taahhüt şirketi sahibi. İstanbul BŞB'de 3 yıl yöneticilik yaptı. Bir önceki dönemin TFF Ümit Milli Takımlar Sorumlu üyesi.


Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:
Sedat Artukoğlu, Mehmet Öztürk, Asım Atmaz, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Adem Yılmaz, Aydoğan Cevahir, Emre Alkin, Cevat Ay, Ahmet Çelebi, Mehmet Hanifi Işık, Gökhan Ayaydın, Ziya Erbaş ve Yusuf Kenan Yılmaz

Denetleme Kurulu:
Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Kenan Özsaraç

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler:
Birol Acar, Kazım Çalışkan, Mustafa Öcalan, Tayyip Yaşar ve Rafet Kalkan

TFF Olağan Genel Kurulu 2011
Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.