Kadın A Milli Takımımız, Alanya'da düzenlenen Goldcity Women's Cup 2017'deki ilk maçında Romanya'ya 3-1 mağlup oldu. Goldcity Hotel Sahası'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 87. dakikada Melike Pekel kaydederken, Romanya'nın gollerini 22. dakikada Olar Florentina, 37. dakikada Banuta Anne Marie ve 53. dakikada Giurgiu Adina attı.
Turnuvada oynanan günün diğer maçında ise Polonya, Kosovayı 5-0 mağlup etti.
Türkiye: 1- Selda Akgöz, 2- Berna Yeniçeri (19- Bahar Güvenç), 5- Ebru Uzungüney, 17- İpek Kaya, 11- Fatma Işık, 4- Ecem Cumert (6- Serra Çağan), 16- Ebru Topçu (15- Aytül Dilek Okur), 7- Ece Türkoğlu (18- Busem Şeker), 13- Selen Altunkulak (20- Sevgi Salmanlı), 8- Çağla Korkmaz (9- Sevgi Çınar), 10- Melike Pekel (14-Başak Gündoğdu)
Romanya: 12- Kajtar Linda, 2- Cordunanu Andreea (22- Raduc), 4- Bortan Ioana, 6- Ficzay Mihaela, 19- Ciolacu Mihaela (5-Meluta), 11- Olar Florentina, 14- Banuta Anne Marie (7- Giurgiu), 15- Oprea Olivia (9- Bistvian), 16- Gorea Ana Maria (19 - Yoicu), 20- Göder Brigitta (3- Havristiuc), 21- Carp Cristina (17- Betea)
Teknik Direktör Talat Tuncel yönetimindeki Kadın A Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tarihi |
Selda AKGÖZ |
Trabzon İdmanocağı |
Kaleci |
09.06.1993 |
Meryem KOÇ |
Adana İdmanyurduspor |
Kaleci |
28.11.1996 |
Fatma IŞIK |
FV Löchgau |
Defans |
20.04.1991 |
Didem KARAGENÇ |
Beşiktaş A.Ş |
Defans |
16.10.1993 |
Ebru UZUNGÜNEY |
TSV Schoot Mainz |
Defans |
13.05.1997 |
İpek KAYA |
Stade Brestoıs 29 |
Defans |
28.10.1994 |
Berna YENİÇERİ |
Konak Belediye Spor |
Defans |
26.01.1996 |
Bahar GÜVENÇ |
1207 Antalya Döşemealtı Bld. Spor |
Defans |
15.02.1997 |
EBRU TOPÇU |
Konak Belediye Spor |
Orta Saha |
27.08.1996 |
Ece TÜRKOĞLU |
Karadeniz Ereğli Bld. Spor |
Orta Saha |
14.04.1999 |
Busem ŞEKER |
SV Henstedt Ulzburg |
Orta Saha |
19.07.1998 |
Sevgi ÇINAR |
Konak Belediye Spor |
Orta Saha |
15.01.1994 |
Serra ÇAĞAN |
1207 Antalya Döşemealtı Bld Spor |
Orta Saha |
17.02.1992 |
Ecem CUMERT |
SC Freiburg |
Orta Saha |
07.02.1998 |
Başak GÜNDOĞDU |
Beşiktaş A.Ş. |
Orta Saha |
23.04.1992 |
Selen ALTUNKULAK |
FC Metz |
Orta Saha |
02.12..1997 |
Çağla KORKMAZ |
VFL Wolfsburg |
Orta Saha |
14.11.1990 |
Sevgi SALMANLI |
Kireçburnu Spor Kulübü |
Orta Saha |
21.11.1993 |
Melike PEKEL |
FC Metz |
Forvet |
14.04.1995 |
Aytül Dilek OKUR |
TSV Amicitia Vierheim |
Forvet |
17.11.1995 |
Maç Programı:
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
01.03.2017 - 15.30 |
Kosova |
0-5 |
Polonya |
Goldcity Hotel Sahası |
01.03.2017 - 17.30 |
Türkiye |
1-3 |
Romanya |
Goldcity Hotel Sahası |
03.03.2017 - 16.00 |
Kosova |
- |
Romanya |
Goldcity Hotel Sahası |
05.03.2017 - 15.30 |
Türkiye |
- |
Kosova |
Goldcity Hotel Sahası |
05.03.2017 - 17.30 |
Polonya |
- |
Romanya |
Goldcity Hotel Sahası |
07.03.2017 - 15.30 |
Türkiye |
- |
Polonya |
Goldcity Hotel Sahası |