Kadın U19 Milli Futbol Takımımız, 15-20 Eylül 2015 tarihlerinde Finlandiya'da oynanacak 2015-16 U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 4. Grup maçları için bugün Finlandiya'ya gitti.
TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde 10 Eylül'den beri kampta olan Kadın U19 Millilerimiz; 15 Eylül'de Finlandiya, 17 Eylül'de Polonya ve 20 Eylül'de de Litvanya ile karşılaşacak.
44 takımın 4'erli 11 grupta mücadele ettiği 2015-16 U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu maçları sonunda gruplarını ilk iki sırada tamamlayacak takımlar Elit Tur'a yükselecek. Elit Tur'da ise 24 takım 4'erli olarak 6 grupta mücadele edecek. 5-10 Nisan 2016 tarihleri arasında oynanacak Elit Tur maçlarında gruplarını lider bitirecek 6 takım ile en iyi grup ikincisi finallere katılmaya hak kazanacak. Şampiyonaya ev sahipliği yapacak Slovakya, 19-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacak finallere direkt katılacak.
Teknik Direktör Suat Okyar yönetimindeki Kadın U19 Milli Takımı'nın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Oyuncu Adı Soyadı |
Kulübü |
Mevki |
Doğum Tar. |
ZEYNEP ERDOĞAN |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
Kaleci |
02.04.1997 |
GÜLBAHAR ÖZDEMİR |
OVACIK GENÇLİK VE SPOR |
Kaleci |
04.07.1997 |
SERRA ÇAĞAN |
KARŞIYAKA KOLEJİ SPOR |
Defans |
17.02.1997 |
SEMA POLAT |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
Defans |
06.10.1998 |
BAHAR GÜVENÇ |
1207 ANTALYA MURATPAŞA BLD.SPOR |
Defans |
15.01.1997 |
ŞEVVAL ALPAVUT |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
Defans |
04.03.1998 |
NURDAN YURDAKUL |
OVACIK GENÇLİK VE SPOR |
Defans |
20.03.1998 |
DİLARA ARSLAN |
DUDULLU SPOR |
Defans |
19.10.1997 |
BÜŞRA DEMİRÖRS |
1207 ANTALYA MURATPAŞA BLD.SPOR |
Orta Saha |
23.03.1997 |
REMZİYE BAKIR |
FOMGET GENÇLİK VE SPOR |
Orta Saha |
22.02.1997 |
SELİN SİVRİKAYA |
1207 ANTALYA MURATPAŞA BLD.SPOR |
Orta Saha |
01.01.1997 |
İLAYDA CİVELEK |
AMASYA EĞİTİM SPOR |
Orta Saha |
06.07.1998 |
DAMLA BOZYEL |
KARADENİZ EREĞLİ BLD. SPOR |
Orta Saha |
14.09.1998 |
AYŞENUR BÜYÜKCİĞER |
1207 ANTALYA MURATPAŞA BLD.SPOR |
Orta Saha |
22.06.1997 |
DEMET KILINÇ |
GAZİKENT SPOR |
Orta Saha |
22.01.1998 |
SELİN ERTAN |
VFL WOLFSBURG |
Forvet |
01.12.1998 |
SİBEL SARAVAŞ |
VFL SALDER |
Forvet |
25.06.1998 |
AYCAN YANAC |
SPVGG GREUTHER FÜRTH |
Forvet |
21.11.1998 |
2015-16 U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 4. Grup puan cetveli ve maç takvimi:
Takımlar |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. TÜRKİYE |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. FİNLANDİYA |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. POLONYA |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. LİTVANYA |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat-Yer |
15.09.2015-14.00 TSİ |
Polonya |
- |
Litvanya |
Eerikkila Areena - Tammela |
15.09.2015-18.00 TSİ |
Türkiye |
- |
Finlandiya |
Eerikkila Areena - Tammela |
17.09.2015-16.00 TSİ |
Finlandiya |
- |
Litvanya |
Eerikkila Areena - Tammela |
17.09.2015-20.00 TSİ |
Türkiye |
- |
Polonya |
Eerikkila Areena - Tammela |
20.09.2015-16.00 TSİ |
Türkiye |
- |
Litvanya |
Eerikkila Areena - Tammela |
20.09.2015-16.00 TSİ |
Finlandiya |
- |
Polonya |
Eerikkila Areena - Tammela |