U17 Milli Takımımız, 2018/19 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup'taki son maçında Slovakya'ya 3-0 mağlup oldu. Antalya'da oynanan ve Belçika Futbol Federasyonu'ndan Lawrence Visser'in yönettiği maçta, Slovakya'nın gollerini 28. ve 51. dakikalarda Tomas Suslov, 35. dakikada Roman Cerepkai attı. Grubun diğer maçında Kuzey İrlanda, San Marino'yu 6-0 yendi.
Bugün oynanan maçların ardından, U17 Milli Takımımız 3 maçta aldığı 4 puanla grubunu üçüncü sırada tamamladı. 2018/19 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur'a katılacak takımlar, 5, 7, 12 ve 13. grup maçlarının tamamlanmasının ardından kesinleşecek.
Hakemler: Lawrence Visser, Karel De Rocker, Aleksei Vorontsov, Aleksei Matyunin
Türkiye: Arda Özçimen, Muhammed Emin Sarıkaya, Çağtay Kurukalıp, Gürkan Başkan, Halil İbrahim Sevinç (Dk. 46 Ali Akman), Mustafa Kapı, Salih Kavrazlı (Dk. 43 Orkun Tırpancı), Muhammet Akpınar, Gülhan Üreyen (Dk. 60 Mert Ahmet Akbulut), Mustafa Yorulmaz (Dk. 89 Batın Özdemir), Kemal Bayrak (Dk. 43 Rahmi Salih Kaya)
Slovakya: Jakup Surovcik, Patrik Leitner, Dominik Javorcek, Adam Obert, Tomas Suslov (Dk. 82 Matej Rosenberger), Filip Szetei, Adrian Mojzis, Sebastian Nebyla (Dk. 77 Martin Svidersky / Dk. 82 Sebastian Prasek), Roman Cerepkai (Dk. 69 Adam Matos), Gabriel Hornyak, Marian Tandara
Sarı Kartlar: Dk. 57 Ali Akman, Dk. 62 Çağtay Kurukalıp (Türkiye) - Dk. 73 Tomas Suslov (Slovakya)
Kırmızı Kart: Dk. 70 Gürkan Başkan (Türkiye)
U17 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleciler:
Arda Özçimen (Göztepe A.Ş.), Eren Olmuş (Kasımpaşa A.Ş.), Evra Saner Gülal (Galatasaray A.Ş.)
Defans:
Çağtay Kurukalıp (Kasımpaşa A.Ş.), Eren Karacaoğlu (Kasımpaşa A.Ş.), Gürkan Başkan (Fenerbahçe A.Ş.), Kemal Bayrak (Fenerbahçe A.Ş.), Mert Ahmet Akbulut (Borussia Dortmund), Muhammed Emin Sarıkaya (Bursaspor), Rahmi Salih Kaya (Altınordu A.Ş.)
Orta Saha:
Arif Boynuuzun (Beşiktaş A.Ş.), Batın Özdemir (Fenerbahçe A.Ş.), Doğu Demirkol (Göztepe A.Ş.), Ferhat Çoğalan (LOSC Lille), Halil İbrahim Sevinç (Antalyaspor A.Ş.), Mustafa Kapı (Galatasaray A.Ş.), Mustafa Yorulmaz (Gençlerbirliği), Orkun Tırpancı (Kasımpaşa A.Ş.), Ömer Faruk Beyaz (Fenerbahçe A.Ş.)
Forvet:
Ali Akman (Bursaspor), Gülhan Üreyen (Fenerbahçe A.Ş.), Muhammet Akpınar (Trabzonspor A.Ş.), Salih Kavrazlı (Altınordu A.Ş.)
Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas
Teknik Direktör: Turhan Sofuoğlu
U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup Maç Programı:
Tarih - Saat |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat / Yer |
25.10.2018 - 13:00 |
KUZEY İRLANDA |
0 - 1 |
SLOVAKYA |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya |
25.10.2018 - 15:00 |
TÜRKİYE |
6 - 0 |
SAN MARİNO |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya |
27.10.2018 - 13:00 |
SLOVAKYA |
8 - 0 |
SAN MARİNO |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya |
27.10.2018 - 16:30 |
TÜRKİYE |
1 - 1 |
KUZEY İRLANDA |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya |
30.10.2018 - 15:30 |
SAN MARİNO |
6 - 0 |
KUZEY İRLANDA |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 2, Antalya |
30.10.2018 - 15:30 |
SLOVAKYA |
3 - 0 |
TÜRKİYE |
Arslan Zeki Demir Spor Kompleksi Emir Hotels 1, Antalya |
Puan Durumu:
10. GRUP |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
1. SLOVAKYA |
3 |
3 |
0 |
0 |
12 |
0 |
12 |
9 |
2. KUZEY İRLANDA |
3 |
1 |
1 |
1 |
7 |
2 |
5 |
4 |
3. TÜRKİYE |
3 |
1 |
1 |
1 |
7 |
4 |
3 |
4 |
4. SAN MARİNO |
3 |
0 |
0 |
3 |
0 |
20 |
-20 |
0 |