TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-19 » U-19 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U19 Milli Takımı, Elit Tur'a yükseldi 10.11.2017
U19 Milli Takımı, Elit Tura yükseldi
Geri
İleri
U19 Milli Takımımız, Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 13. Grup'taki ikinci maçında Galler'i 2-1 mağlup etti.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan Emir Hotels bünyesindeki Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde oynanan karşılaşmada U19 Milli Takımımızın gollerini 19. dakikada kendi kalesine Joe Cameron Lewis ve 67. dakikada Muhayer Oktay kaydetti. Galler'in golü ise 90. dakikada penaltıdan Liam Cullen'dan geldi.

U19 Milli Takımımızda, Oğuz Kağan Güçtekin 83. dakikada kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Karşılaşmayı, TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas da stadyumdan takip etti.

Grupta oynanan günün diğer maçında ise Slovakya ile Kazakistan 0-0 berabere kaldı.

Bu sonuçların ardından, U19 Milli Takımımız eleme turunda oynadığı iki maçta aldığı iki galibiyetle puanını 6'ya yükseltti ve son maçlar öncesi grubunu ilk iki sıra içerisinde tamamlamayı garantileyerek, 2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası'nda Elit Tur'a yükseldi.

Hakemler: Dejan Jakimosvki, Dejan Nedelkoski (Makedonya), Florian Lemaire, Alexandre Boucaut (Belçika)

Türkiye: Mehmet Ataberk Dadakdeniz, Furkan Korkut, Recep Yemişci, Gökay Güney, Abdülkadir Ömür (K), Oğuz Kağan Güçtekin, Güven Yalçın, Muhayer Oktay (Dk. 90+5 Mert Müldür) , Ramazan Keskin, Kerem Atakan Kesgin, İlker Karakaş (Dk. 90+1 Ufukcan Engin)

Galler: George Ratcliffe, Mitchell Reece Clark (K), Joshua Arthur Williams, Joe Cameron Lewis, Brandon Cooper, Sion Spence, Momodou Touray (Dk. 76 Keiran Grady Evans), Mason Jones-Thomas (Dk. 54 Liam Cullen), Daniel John Mooney (Dk. 54 James Alexander Spruce), Dylan Levitt, Brandon Burrows

Sarı Kartlar: Dk. 39 Daniel John Mooney, Dk. 46 Mitchell Reece Clark, Dk. 55 Brandon Cooper, Dk. 58 Joshua Arthur Williams, Dk. 71 Brandon Burrows, Dk. 74 James Alexander Spruce, Dk. 90+7 Joe Cameron Lewis (Galler), Dk. 53 Abdülkadir Ömür, Dk. 74 Oğuz Kağan Güçtekin, Dk. 86 İlker Karakaş, Dk. 90+2 Kerem Atakan Kesgin (Türkiye)

Kırmızı Kart: Dk. 83 Oğuz Kağan Güçtekin (Türkiye)

U19 Milli Takımımız, gruptaki üçüncü ve son maçında 13 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 15.00'te Slovakya ile karşılaşacak.

52 takımın, 4'erli olarak 13 gruba ayrıldığı 2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'nda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler, Elit Tur'a yükselecek. Elit Tur'da ise Eleme Turu'nda gelen 26 takımın yanı sıra U19 Milli Takımlar Sıralaması'nda ilk iki sırada yer alarak mücadeleye Elit Tur'dan başlamaya hak kazanan İspanya ve Portekiz mücadele edecek. Toplam 28 takım 4'erli olarak 7 gruba ayrılacak.

Elit Tur'da gruplarını lider bitirecek 7 takım, 16-29 Temmuz 2018 tarihlerinde Finlandiya'da düzenlenecek 2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Finlandiya ise finallere direkt olarak katılacak.

2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde ilk 5 sırada yer alacak ülkeler ise 2019 FIFA U20 Dünya Kupası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak.

Tolunay Kafkas'ın sorumluluğunu, Vedat İnceefe'nin teknik direktörlüğünü yaptığı U19 Milli Takımımızın, 2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu aday kadrosunda şu isimler bulunuyor:

Adı Soyadı

Kulübü

Mevkii

Doğum Tarihi

Mehmet Ataberk Dadakdeniz

Bursaspor

Kaleci

05.08.1999

Eren Bilen

Göztepe A.Ş.

Kaleci

02.12.2000

Recep Yemişci

Altınordu A.Ş.

Defans

01.01.1999

Furkan Korkut

Galatasaray A.Ş.

Defans

17.01.1999

Gökay Güney

Galatasaray A.Ş.

Defans

19.05.1999

Burak Kapacak

Bursaspor

Defans

08.12.1999

Ramazan Keskin

Bursaspor

Defans

04.01.1999

Mert Müldür

Rapid Wien

Defans

03.04.1999

Enes Türköz

VfB Stuttgart

Defans

06.01.1999

Kerem Atakan Kesgin

Bucaspor

Orta Saha

05.11.2000

Oğuz Kağan Güçtekin

Fenerbahçe A.Ş.

Orta Saha

06.04.1999

Ufukcan Engin

Fortuna Sittard

Orta Saha

08.03.1999

Batuhan Tekin

Galatasaray A.Ş.

Orta Saha

27.01.1999

Rahmetullah Berişbek

Gençlerbirliği

Orta Saha

22.03.1999

Gökay Eser

Göztepe A.Ş.

Orta Saha

01.08.1999

Doğukan Sinik

Kemerspor 2003

Orta Saha

21.01.1999

Abdülkadir Ömür

Trabzonspor A.Ş.

Orta Saha

25.06.1999

Muhayer Oktay

Fortuna Düsseldorf

Orta Saha

28.04.1999

Güven Yalçın

Bayer 04 Leverkusen

Forvet

18.01.1999

İlker Karakaş

Gençlerbirliği

Forvet

11.01.1999



2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 13. Grup Maç Programı:

Tarih-Saat

Takım

Skor

Takım

Stat-Yer

07.11.2017 - 16.00

Türkiye

3-0

Kazakistan

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

1 No.lu Saha-Manavgat

07.11.2017 - 13.30

Galler

1-2

Slovakya

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

2 No.lu Saha-Manavgat

10.11.2017 - 16.00

Türkiye

2-1

Galler

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

1 No.lu Saha-Manavgat

10.11.2017 - 13.30

Slovakya

0-0

Kazakistan

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

2 No.lu Saha-Manavgat

13.11.2017 - 15.00

Türkiye

-

Slovakya

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

1 No.lu Saha-Manavgat

13.11.2017 - 15.00

Kazakistan

-

Galler

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

2 No.lu Saha-Manavgat



2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 13. Grup Puan Durumu:

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

AV.

P

1.Türkiye

2

2

0

0

5

1

+4

6

2.Slovakya

2

1

1

0

2

1

+1

4

3.Kazakistan

2

0

1

1

0

3

-3

1

4.Galler

2

0

0

2

1

5

-4

0



Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.