TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-19 » U-19 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U19'lar Akdeniz Oyunları'nda ikinci oldu
Fas 2-2 (3-2 P.) Türkiye
28.06.2013
U19lar Akdeniz Oyunlarında ikinci olduFas 2-2 (3-2 P.) Türkiye
Geri
İleri

U19 Milli Takımımız, Akdeniz Oyunları finalinde normal süresi ve uzatma bölümü 2-2 biten maçta, Fas'a penaltılarda 3-2  yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nda oynanan karşılaşmanın 1. dakikasında Khaloua'nın golüyle yenik duruma düşen U19 Milliler, Abdulkerim (14) ve İbrahim (27) 'in golleriyle ilk yarıyı 2-1'lik üstünlükle kapatmayı başardı. İkinci yarıda Ennafati 70. dakikada skora tekrar eşitliği getirdi ve maç uzatmaya gitti. 

Sedat'ın 111. dakikada ikinci sarı kartını görerek oyun dışı kalmasının ardından, U19 Milli Takımımız maçın son 9 dakikasında 10 kişi mücadele etti. Uzatma dakikalarında da eşitlik bozulmayınca, kazananı belirleyecek seri penaltı atışlarına geçildi.

U19 Milliler'de Abdulkerim ve İbrahim, penaltıları gole çevirirken, Serdar, Okan ve Recep atışlarında isabet sağlayamadı. Fas'ta ise Khaloua, Ennafati ve Hajhouj, atışlarını golle sonuçlandırırken, Mouffadal ve Moussadak penaltılarını kaçırdı.

Müsabakayı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kanık ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı da izledi.

Bu arada, Tarsus Şehir Stadı'nda oynanan günün diğer maçında Libya'yı 4-0 yenen Tunus, üçüncülüğü elde etti ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Final maçının ardından madalya töreni yapıldı. Oyunları şampiyon tamamlayarak altın madalya elde eden Fas, gümüş madalya kazanan Türkiye ile 3. olarak bronz madalya alan Tunus milli takımlarına madalyalarını Fas Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Nourddine Ben Abdennbi, hediyelerini Türkiye Futbol Federasyonu Birinci Başkanvekili Ufuk Özerten ve A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı verdi.

Stadyum: Tevfik Sırrı Gür
Hakemler: Andrea De Marco (İtalya), Massimiliano Grilli (İtalya), Johannes Vogel (İsviçre), Alain Bieri (İsviçre)
Fas: 1-Badreddine Benachour, 4-Hamza Moussadak, 8-El Mehdi Mouffadal, 3-Mohammed Saidi, 18-Walid El Karti (K), 5- Aymane El Hassouni (16-Mohamed El Makahazi 96), 11-Youssef Es-Saiydy (15-Reda Hajhouj 114), 13-Mohamed Cheikhi (14-El Mehdi Dghoughi 33), 7-Adem Ennafati, 17-Hicham Khaloua, 6-Mohammed El Jaaouani
Türkiye: 12-Emre Selen, 2-Ozan Tufan, 3-Abdulkerim Bardakçı, 4-Muhammed Serdar Yazıcı, 6-Kubilay Aktaş (15-Metin Sevinç 46), 8-İbrahim Coşkun, 9-Berk İsmail Ünsal (16-Atabey Çiçek 80), 10-Recep Niyaz (K), 11-Okan Aydın, 13-İsmail Güven (18-Haydar Deniz 74), 17-Sedat Yüce
Sarı Kartlar: dk.57 Abdulkerim, dk.87 Okan, dk.102 Sedat (Türkiye), dk.93 Moussadak (Fas)
Kırmızı Kart: dk. 111 Sedat (ikinci sarı kart)
Goller: dk.1 Khaloua, dk.70 Ennafati (Fas), dk. 14 Abdulkerim, dk. 27 İbrahim (Türkiye)


Teknik Direktör Gökhan Keskin yönetimindeki U19 Milli Takımımızın aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Oyuncu Adı Soyadı

Kulübü

Emre SELEN

Adana Demirspor

Sedat YÜCE Ankaraspor A.Ş.

Mustafa ACUN

Bursaspor

Ozan TUFAN

Bursaspor

Süheyl ÇETİN

Bursaspor

Muhammed Serdar YAZICI

Eskişehirspor

Gökhan SAZDAĞI

Fenerbahçe A.Ş.

Recep NİYAZ

Fenerbahçe A.Ş.

Berk İsmail ÜNSAL

Galatasaray A.Ş.

Atabey ÇİÇEK

Gençlerbirliği

Haydar DENİZ

Gençlerbirliği

İsmail Can ÜZÜM

Göztepe A.Ş.

Kubilay AKTAŞ

Kasımpaşa A.Ş.

Metin SEVİNÇ

Kasımpaşa A.Ş.

Cantuğ TEMEL

Orduspor

Abdulkerim BARDAKÇI

Torku Konyaspor

İsmail GÜVEN

Torku Konyaspor

İbrahim COŞKUN

AJ Auxerre

Okan AYDIN

Bayer 04 Leverkusen

Kubilay Dursun SÖNMEZ

FC Schalke 04

17. Akdeniz Oyunları Grupları ve Maç Programı:

A GRUBU

B GRUBU

Türkiye
Arnavutluk
Bosna-Hersek
Fas

İtalya
Libya
Makedonya
Tunus


TARİH-SAAT

1.TAKIM

SKOR

2.TAKIM

STAT

19.06.2013-18.00
A Grubu

Fas

3-0

Bosna-Hersek

Tevfik Sırrı Gür

19.06.2013-21.45
A Grubu

Türkiye

2-0

Arnavutluk

Tevfik Sırrı Gür

19.06.2013-18.00
B Grubu

Makedonya

2-2

Libya

Tarsus Şehir

19.06.2013-21.45
B Grubu

İtalya

2-2

Tunus

Tarsus Şehir

21.06.2013-18.00
A Grubu

Arnavutluk

2-2

Bosna-Hersek

Tarsus Şehir

21.06.2013-21.45
A Grubu

Türkiye

1-2

Fas

Tarsus Şehir

21.06.2013-18.00
B Grubu

İtalya

5-1

Makedonya

Tevfik Sırrı Gür

21.06.2013-21.45
B Grubu

Tunus

2-1

Libya

Tevfik Sırrı Gür

23.06.2013-21.45
A Grubu

Bosna-Hersek

2-5

Türkiye

Tevfik Sırrı Gür

23.06.2013-21.45
A Grubu

Fas

2-1

Arnavutluk

Tarsus Şehir

23.06.2013-18.00
B Grubu

Libya

2-1

İtalya

Tevfik Sırrı Gür

23.06.2013-18.00
B Grubu

Makedonya

0-2

Tunus

Tarsus Şehir

25.06.2013
Yarı Final - 21.45

Türkiye

2-0

Tunus

Tarsus Şehir 

25.06.2013
Yarı Final - 21.45

Fas

3-1

Libya

Tevfik Sırrı Gür

27.06.2013-18.00
3.'lük-4.'lük

Tunus

4-0

Libya

Tevfik Sırrı Gür

27.06.2013-22.00
FİNAL

Türkiye

2-2
(2-3 Pen.)

Fas

Tevfik Sırrı Gür

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.