TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Süper Kupa Finali'nin ardından 30.07.2006
Süper Kupa Finalinin ardından

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Süper Kupa finalinin ardından Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets ve Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana karşılaşmayı değerlendirdi.

"Son topları iyi kullanamadık"

Gerets, maç sonrası yaptığı açıklamada, Beşiktaş maçının ortada geçtiğini belirterek, şunları söyledi: "Ancak son topları iyi kullanamadık. Beşiktaş golü bulduktan sonra da oyundan koptuk. Mehmet Güven'e güvendiğim için oynattım. Savunmada yaşanan sakatlıklardan dolayı Tolga'yı transfer ettik. Takımda gereken değişiklikler elbette yapılacaktır. Gerekip gerekmeyeceğini de zamanla göreceğiz. Şampiyonlar liginde tüm maçlarımız zorlu geçecek. Bugün fizik gücüne dayalı bir futbol vardı sahada."

"Bu kadar iyi futboldan dolayı iki takıma da şaşırdım"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana ise Galatasaray maçında sahada üst düzey bir futbol olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Bu kadar iyi futboldan dolayı iki takıma da şaşırdım. Bu galibiyet çok büyük bir ekibe karşı kazanılmış bir zafer. Bu maç ligin zor geçeceğinin de habercisi oldu. Orta sahamız çok iyi paslaştı. Derinlemesine gitmesi gereken toplarda zorlandık. Hazırlık maçlarına göre çok iyi bir futbol ortaya koyduk. Maç öncesi oyuncularımla bir toplantı yapmadım. Orta sahaya iki takviye oyuncuya ihtiyacım var. Bunu Galatasaray ve Fenerbahçe ile savaşabilmek için istiyorum. Önümüzde lig, kupa ve UEFA maçları var. Herhangi bir sakatlık durumunda güç duruma düşmemek için bu transferler gerekli. Tüm oyuncularım bugün kahramandı. Delgado ise giderek futbolunu güzelleştiriyor."

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.