TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
U11-U13 bölge karmaları çalışmalara başladı 8.07.2013
U11-U13 bölge karmaları çalışmalara başladı
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından yeni uygulamaya koyulan U11 - U13 bölge karmaları eğitimleri Beylerbeyi Stadı'nda başladı.  2000- 2001- 2002-2003 doğumlu 120 çocuğun katıldığı organizasyonda TFF Futbol Gelişim Direktörü Doç. Dr. Güven Erdil de yer aldı.

Proje kapsamında, TFF Bölge Antrenörleri tarafından U11 ve U13 Mini Minikler Ligleri'nde mücadele eden amatör takımlarda izlenerek yetenekli oldukları tespit edilen çocuklara, düzenli olarak eğitim verilecek.

İlk etapta Beylerbeyi'nde başlayan organizasyon daha sonra İstanbul'da farklı noktalara, ardından da Türkiye geneline taşınacak. Genç Milli Takımlar için oyuncu havuzu oluşturmanın yanı sıra amatör kulüplere eğitim desteği hedefini de taşıyan bu projeyle, yüzlerce çocuk üst düzey futbol eğitimi alma şansını yakalayacak.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Doç. Dr. Güven Erdil, federasyon olarak çocuk futboluna büyük önem verdiklerini, bu paralelde bölge karmalarında da yaş gruplarını aşağıya çekerek tabandan tavana uzanacak önemli bir çalışma başlattıklarını söyledi. Türkiye'nin genç nüfus gibi çok büyük bir avantaja sahip olduğunu belirten Erdil, bu potansiyeli iyi kullanarak futbolumuza gelecekte büyük hizmetler sunacak yeni yıldızlar kazandıracaklarına inandığını ifade etti.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.