TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Beyaz Rusya maçı hazırlıkları başladı 24.03.2008
Beyaz Rusya maçı hazırlıkları başladı

2008 Avrupa Şampiyonası finallerine hazırlanan A Milli Futbol Takımı, Beyaz Rusya ile deplasmanda yapacağı özel maçın hazırlıklarına başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın ilk yarım saatlik bölümü medyaya açık tutulurken, futbolcular iki grup halinde çalıştı. Bir grup koşunun ardından antrenmanı bırakırken, öteki grup yarı sahada çift kale maç yaptı.

Teknik direktör Fatih Terim tarafından kadrodan çıkarıldığı açıklanan Gökhan Zan da takımla birlikte çalışırken, sakatlığı bulunduğu bildirilen kalece Volkan Demirel'in ise kaleci antrenmanını normal bir şekilde yaptığı görüldü.

A Milli Takım, Beyaz Rusya maçı için yarın sabah saatlerinde bu ülkeye gidecek.

FUTBOLCULAR FİNALLER İÇİN İDDİALI

Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan futbolcular, Avrupa Şampiyonası finalleri için iddialı konuştu.

Gökdeniz Karadeniz, Beyaz Rusya ile bir hazırlık maçı yapacaklarını ve hedeflerinin kazanmak olduğunu ifade ederek, ''Avrupa Şampiyonası finallerinde iyi bir derece almak istiyoruz. İnşallah kupayı kaldırırız. Milli takıma, Trabzonspor'da oynadığımdaki dönemdekinden daha fazla katkı sağlamak istiyorum'' dedi.

İngiltere'de Middlesbrough forması giyen Tuncay Şanlı da milli takıma kalabalık bir kadro çağrıldığını ifade ederek, ''İyi bir hazırlık sürecinden geçiyoruz. Hocamıza da güveniyoruz. Gruptaki rakiplerimiz çok önemli olabilir, ama daha önemlisi, finallerde bizim sahaya yansıtacağımız performans olacak'' diye konuştu.

Takıma yeni katılan oyuncular olduğunu kaydeden Nihat Kahveci de Avrupa Şampiyonası finallerinin önemine değinirken, üzerlerinde bir baskı olup olmadığı sorusuna ''Zaten gruptan çıkarken üzerimizde baskı vardı. Şimdi finallerde en iyisini yapmaya çalışacağız. Finaller, tüm futbolcular için de önem taşıyor'' yanıtını verdi.

Milli takımın genç oyuncularından Gökhan Gönül, A Milli Futbol Takımı'nın imkansızlıkları başardığını ve finallere de inanarak gittiklerini söylerken, takıma ilk kez çağrılan ve Fransa'nın Sochaux takımında forma giyen Mevlüt Erdinç ise çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

 
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.