TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Süper Lig » Spor Toto Süper Lig Haberleri
Spor Toto Süper Lig'in fikstürü çekildi 25.08.2011
Spor Toto Süper Ligin fikstürü çekildi
Geri
İleri
2011-2012 Sezonu Spor Toto Süper Lig'in fikstürü, Spor Toto Süper Lig'in yayıncı kuruluşu olan Lig TV'nin Ayazağa Cendere yolundaki merkez stüdyolarında çekildi. Fikstür çekimine Türkiye Futbol Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan, TFF Yönetim Kurulu üyeleri ile Spor Toto Süper Lig'de yer alan kulüplerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Spor Toto Süper Lig fikstür sayfası için tıklayınız.

PowerPoint formatında görmek için fikstür için tıklayınız.

Fikstür çekiminde konuşan TFF Başkanvekili Göksel Gümüşdağ şunları söyledi:

"Yakından takip ettiğiniz üzere, futbolumuzun içinde bulunduğu olağanüstü sürecin sonucu olarak Spor Toto Süper Lig'i 9 Eylül'de başlatmayı uygun gördük.

Geçen sezon sona erdiğinde, futbol ailesinin içinde olan herkesin şüphesiz bambaşka düşünceleri ve hayalleri vardı. Ancak 29 Haziran'da göreve gelen TFF Yönetim Kurulu olarak biz de, 3 Temmuz sabahı tüm Türkiye gibi yeni bir döneme uyandık. Aradan geçen 53 günde futbol konuşulmadı. Bu güzel oyun unutuldu. 88 yıllık futbol tarihimizin en zor günlerini geçiriyoruz. Bu zorlu süreçte elini taşın altına koyması gereken kesimlerin, taşı kaldırıp üzerimize attığını üzülerek görüyoruz.

Türkiye'yi, ülke futbolunu uluslararası alandan mahrum etmeyeceğiz. Ülke futbolunu 30-40 yıl geriye götürmesi muhtemel UEFA kararlarının önüne geçtiğimiz için bugün bizi eleştirenler, ileride hak verecektir. Bu ülkenin, Avrupa Şampiyonları'na, Dünya Şampiyonları'na katılma hakkını kimse elinden alamaz. Ancak biz yılmayacağız. Futbolumuzu düzlüğe çıkaracağız. Bunun için de Avrupa'nın en değerli 6. ligini ve futbol ekonomimizi yeniden ayağa kaldıracağız.

Futbolu yeniden sevdirmek, futbolun yeniden konuşulması için de her türlü yeniliği uygulayacağız. Play-off sistemi de bunlardan biri. Kamuoyunun eleştirilerine saygı duyuyoruz ancak TFF'nin bu kararına, Süper Lig kulüpleri ve yayıncı kuruluş ilgi duydu ve yeni sezonda uygulama kararı alındı.

Detayları ilgili arkadaşlar paylaşacaktır, ancak 34 haftalık periyodu lider olarak bitirecek takım, eleme turundan Şampiyonlar Ligi vizesini alacaktır. Play-off grubunu lider bitiren takım ise Türkiye şampiyonu olarak Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak."

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar da Türkiye'nin futbol ve spor mecralarındaki en değerli noktası olan Süper Lig'e teşkilat olarak isimlerini vermekten her zaman gurur duyduklarını belirterek, ''Umuyorum ki 9 Eylül'de büyük bir heyecan, adrenalin, keyif ve mutlulukla başlayacağız. Bu ligin değerini artırmak hepimizin elinde. Geçmişte yaşananları bir an evvel hafızalarımızdan silip, ama hafızalarımızda kalması gereken bazı detayları unutmayıp, çok daha başarıya endeksli bir çalışmayı beraberce yürüteceğimizi ümit ediyorum. Spor Toto Süper Lig'in tüm kulüplerimize ve spor camiasına hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını ümit ediyorum'' dedi.
Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.