TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Sesi Görenler İstanbul Cup Riva'da düzenlenecek 1.03.2018
Sesi Görenler İstanbul Cup Rivada düzenlenecek
Geri
İleri

TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği, Turkcell sponsorluğundaki Görme Engelliler Spor Federasyonu'nun Riva'da düzenlediği İstanbul Cup, yarın oynanacak maçlarla başlıyor.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin ev sahipliği yapacağı turnuvada Türkiye'nin yanı sıra İspanya, Rusya ve İtalya yer alacak. Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Sesi Görenler Milli Takımı, İstanbul Cup'taki ilk müsabakasını bugün saat 14.30'da İtalya ile oynayacak.

Milli Takımımız, Avrupa üçüncülüğünün ardından 2015'te Avrupa şampiyonluğu yaşadı ve 2017'de yapılan Avrupa Şampiyonası'nda ilk beşe girerek Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Milliler, 8-18 Haziran 2018 tarihlerinde İspanya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na ikinci kez katılma hakkı elde etti.

İstanbul Cup'a dört ülke temsilcisi katılacak ve alınan puanlar dünya sıralamasını etkileyecek. Dünya sıralamasında Türkiye 6., Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olan İspanya ise 4. sırada yer alıyor. Rusya, son Avrupa şampiyonu unvanı ile turnuvaya katılıyor.

Turnuva 6 Mart 2018 Salı günü düzenlenecek üçüncülük ve final müsabakasıyla sona erecek. TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde saat 11.30'da oynanacak finali TRT Spor, naklen yayınlayacak.

Engelli Federasyonlarından Sorumlu TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Riva'da kampa giren Milli Takım'la bir araya gelip, Ay-Yıldızlı teknik heyet ve futbolculara İstanbul Cup'ta başarı diledi.

İstanbul Cup maç programı:

2 Mart 2018 Cuma
14.30 Türkiye-İtalya
16.30 Rusya-İspanya

3 Mart 2018 Cumartesi
14.00 Türkiye-Rusya
16.00 İspanya-İtalya

4 Mart 2018 Pazar
14.00 İtalya-Rusya
16.00 Türkiye-İspanya

6 Mart 2018 Salı
10.00 Üçüncülük maçı
11.30 FinalSesi Görenler Futbol Milli Takımı:

Doruk Gökmen Erkmen

Reşat Aykut Akyön

Muhammed İslam Kaya

Hüseyın Saygılı

Emrah Öcal

Kahraman Kurbetoğlu

Hasan Şatay

Celal Çoban

Emre Aslan

Ömür Mercan

Ercan Bayraktar

Ramazan Kunduz

İbrahim Üzüm

Recep Aydeniz

Teknik direktör:

John Ball

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.