TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
UEFA'dan Türkiye'ye Ampute Futbol övgüsü 27.11.2017
UEFAdan Türkiyeye Ampute Futbol övgüsü

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası ile ilgili resmi twitter, facebook ve web sitesinden paylaşımda bulunup final maçındaki atmosferi övdü.

UEFA, TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan Turkcell ana sponsorluğundaki Ampute Futbol Milli Takımımızın şampiyon olduğu EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası ile ilgili hazırladığı videoyu "Ampute Futbol inanılmaz. EAFF Ampute Futbol Şampiyonası geçen ay ilk kez Türkiye'de düzenlendi ve destek kesinlikle inanılmazdı" ifadesiyle paylaştı.

İstanbul'un tanıtımının da yer aldığı videoda Vodafone Park'taki final maçını 40 bin futbolseverin izlemesine dikkat çekildi.

Turnuvadan özellikle de final maçından çok memnun kalan UEFA, sosyal medyadan Türkiye mesajı paylaşırken, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Başkanı Mateusz Widlak ve EAFF Genel Sekreteri Simon Baker de bir kez daha Türkiye Futbol Federasyonu'na "Ampute futboluna desteğiniz ve Riva'daki Avrupa Şampiyonası için teşekkür ederiz" mesajını iletti.
https://www.facebook.com/uefa/videos/1846606075669787/
https://twitter.com/UEFA/status/934689990163955712
https://www.equalgame.com/

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.