Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Özel Sporcular Spor Federasyonu Bölge ve Türkiye Şampiyonası Samsun'da başlıyor.
Özel Sporcular Federasyonu'nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Futbol Bölge ve Türkiye Şampiyonası 21-28 Aralık 2016 tarihleri arasında Samsun'da yapılacak. Bölge Şampiyonası, iki bölge olarak yapılacak sonrasında Türkiye Şampiyonası'na geçilecek.
22 futbol takımının katılacağı Şampiyona; 28 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 12:00'de yapılacak olan final müsabakası ile sona erecek.
Müsabakalar 7 + 3 = 10 sporcu ile 20'şerden 40 dakika halinde 19 Mayıs Sentetik Futbol Sahası'nda oynanacak. Takımlar konaklamalarını Samsun ili 19 Mayıs Kamp Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirecek.
Final müsabakasını TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ve Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın birlikte izleyecek.
Şampiyonaya katılacak takımlarım listesi şöyle:
NO |
KULÜBÜN ADI |
GRUBU |
1 |
BALIKESİR YUNUS EMRE SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
2 |
BURSA AZİZ TORUN ÖZEL SPORCULAR SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
3 |
BURSA HACI MEHMET ZORLU ÖZEL SPORCULAR SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
4 |
BURSA MİTHAT ENÇ İLKÖĞRETİM OK. VE İŞ.OK.SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
5 |
BURSA NİLÜFER İŞ OKULU SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
6 |
DENİZLİ ÇAMLIK İLKÖĞRETİM OK.İŞ.OK.SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
7 |
ESKİŞEHİR AVUKAT LÜTFİ ERGÖKMEN SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
8 |
İSTANBUL ŞÖHRET KURŞUNOĞLU İLKÖĞRETİM OK. VE İŞ OK. SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
9 |
KOCAELİ NUH ÇİMENTO İŞ OKULU VE SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
10 |
KÜTAHYA ÇİNİKENT İLKÖĞRTİM OKULU VE İŞ OK. GENÇLİK SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
11 |
ZONGULDAK EREĞLİ ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞT. MRK. SPOR KULÜBÜ |
BATI GURUBU |
|
|
|
1 |
AKSARAY ÖZEL EĞİTİM MES. EĞT. MERKEZİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
2 |
AMASYA OSMAN YILDIRIM ÖZEL EĞT. MES. EĞT. MRK. SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
3 |
ANKARA SARAY REHABİLİTASYON SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
4 |
GİRESUN İLKÖĞRETİM OKULU VE İŞ OKULU SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
5 |
MALATYA HOKEY SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
6 |
MERSİN BEYAZAY SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
7 |
MERSİN HÜSEYİN POLAT EĞT.UYG. OK. VE İŞ EĞT.MRK.SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
8 |
MERSİN MEZİTLİ BANA ELLERİNİ VER SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
9 |
MERSİN SOSYAL HİZMETLER GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
10 |
MERSİN ERDEMLİ GÜNIŞIĞI ENGELLİLER SANAT EĞT.VE SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |
11 |
TRABZON KARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ |
DOĞU GRUBU |