TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Futbol Gelişim Bülteni

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından hazırlanan eğitim bülteni "Futbol Gelişim" yayın hayatına başladı.

İki ayda bir yayınlanacak ve tff.org'dan incelenebilecek olan Futbol Gelişim, antrenör ve oyuncu gelişimini destekleyen bir içeriğe sahip.

Elektronik ortamda takip edilecek bültenin ilk sayısında UEFA Kursları'ndan pratik dersler, futbolda iletişim, kaleci antrenmanında dikkat edilecek hususlar, çocuklar için futbol oyunları gibi eğitimler ile antrenör lisans kursları talimatındaki değişiklikler  yer alıyor.

Futbolun prensipleri, kalecinin önemi ve özellikleri gibi temel bilgilerin de aktarıldığı Futbol Gelişim'de her sayıda özel bir konuğun söyleşisi yer alacak. 

İlk sayının konuğu A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı oldu. Avcı'nın "maç konuşması konusunda" kendi tarzını anlattığı bölüm, ilk sayının özel söyleşisi olarak dergide yer buluyor.

Yayında; Almanya Futbol Federasyonu Grassroots Direktörü Willi Hink ile yapılan bir söyleşi ile "Genç oyuncu gelişiminde antrenör aile işbirliğinin önemi", "Grassroots'un
bugünü ve geleceğine yönelik teorik altyapı" başlıklı makaleler de yer alıyor.

Futbol Gelişim'de ayrıca okuyuculara Türkiye'nin de tarihinde ilk kez katılma başarısı gösterdiği 2012 Avrupa Futsal Şampiyonası ile FIFA 2011 Kadınlar Dünya Kupası'nın teknik analizleri sunuluyor.


Futbol Gelişim Bülteni için tıklayınız....

Site İçi Arama
Detaylı Arama

 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.